Princ Konstantin z Lichtenštejna vystoupil v Praze na konferenci o rodinných firmách

Syn vládnoucího lichtenštejnského knížete Hanse Adama II, princ Konstantin, byl 7. února exkluzivním hostem konference Rodinné bohatství, kterou uspořádal deník E15. Mluvil zde zejména o tom, jak udržet tradici a dobře spravovat majetek, který rodina shromáždila v průběhu více než devíti set let.

V průběhu tak dlouhé doby přirozeně nastala řada zvratů, v jejichž důsledku Lichtenštejnové o podstatnou část majetku přišli a museli rodinné jmění znovu vybudovat. Poslední taková krize nastala po druhé světové válce a rodina ji úspěšně zvládla mimo jiné proto, že dokázala diverzifikovat své podnikatelské portfolio. Kromě tradičního zemědělství a lesnictví dnes Lichtenštejnové podnikají v bankovnictví, energetice a správě nemovitostí. Kromě toho investují do evropských malých a středních firem z různých sektorů. Ve všech oblastech podnikání přitom sledují dlouhodobý rozvoj a životaschopnost byznysu spíše než okamžitý zisk. 

Konstantin z Lichtenštejna vidí roli rodinných firem do budoucna velmi pozitivně: „V příštích letech budou hrát důležitou roli, mají určité „zděděné výhody“ proti veřejným obchodním společnostem a velmi často také poskytují vizi a budoucnost, která je tak nějak více než vydělávání peněz,“ uzavřel princ Konstantin své pražské vystoupení.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.