Princ Constantin z Lichtenštejna navštívil jihomoravské Hrušky

Princ Constantin z Lichtenštejna, nejmladší syn vládnoucího knížete Hanse Adama II., navštívil minulý čtvrtek jihomoravské Hrušky, které loni postihlo ničivé tornádo.

Princ Constantin z Lichtenštejna, nejmladší syn vládnoucího knížete Hanse Adama II., navštívil minulý čtvrtek jihomoravské Hrušky, které loni postihlo ničivé tornádo. Srdečně ho přivítali zástupci obce v čele se starostkou Janou Filipovičovou. Nadace Knížete z Lichtenštejna darovala 5 milionů korun na obnovu edukační zahrady zdejší mateřské školy, kterou budou moci děti využívat už od tohoto září.

Akce se rovněž zúčastnili zástupci ČLS v čele s panem předsedou Petrem Svobodou a honorárním konzulem Danielem Hermanem.

Lichtenštejnové přitom podporovali vzdělání v Hruškách už v minulosti, kdy toto území spadalo do jejich péče: v průběhu 19. století zástupci rodu několikrát financovali stavbu a rozšiřování školy na návsi.


Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.