Meeting Brno 2022

V úterý 26. července proběhl v rámci festivalu Meeting Brno den zaměřený na Lichtenštejnsko s názvem LIECHTENSTEIN IS MEETING BRNO

Odpolední program toho dne tak zaplnily dvě zajímavé přednášky v Moravské galerii. První z nich pojednávala o Lichtenštejnsku obecně. Přednesli ji honorární konzul Lichtenštejnského knížectví v ČR a zároveň patron letošního ročníku festivalu Daniel Herman a mluvčí lichtenštejnské knížecí rodiny pro ČR a rovněž mluvčí Nadace knížete z Lichtenštejna Michal Růžička. Druhá přednáška byla zaměřená na osobnost Knížete Jana II. z Lichtenštejna, jehož sbírky do dnešních dní obohacují moravská muzea. Tu přednesl ředitel knížecích uměleckých sbírek Dr. Johann Kräftner. Obou přednášek se zúčastnilo tolik návštěvníků, že přednáškový sál doslova praskal ve švech. Následná soukromá recepce pro pozvané a členy ČLS příjemně zakončila úspěšný den věnovaný Lichtenštejnsku.


Daniel Herman, honorární konzul Lichtenštejnského knížectví v ČR. Foto ©Jakub Šnajdr

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.