Lichtenštejnský den na festivale Smetanova Litomyšl

Letošní hudební festival Smetanova Litomyšl přinese návštěvníkům kromě tradičně kvalitního repertoáru klasické hudby také tematický program zaměřený na Lichtenštejnsko a jeho kulturu. V rámci konání festivalu se ve středu, 22. června na různých místech v Litomyšli uskuteční tzv. Lichtenštejnský den.

 Lichtenštejnský den zahájí honorární konzul Daniel Herman a mluvčí Nadace knížete z Lichtenštejna v ČR Michal Růžička Lichtenštejnsko přednáškou „Lichtenštejnsko: člověk ho buď nezná nebo obdivuje“. Přednáška se bude konat v Zámecké jízdárně od 11 hodin a je otevřena veřejnosti.
V odpoledních hodinách proběhne vernisáž výstavy Krásy českých zemí v akvarelech z Lichtenštejnských knížecích sbírek, která je organizována ve spolupráci s Nadací knížete z Lichtenštejna a Městskou galerií Litomyšl. Výstava padesáti akvarelů představí české veřejnosti vůbec poprvé soubor děl z proslulých depozitářů knížecího rodu. Výstava potrvá od 9. června do 31. srpna 2022 a bude otevřena denně. V době konání Národního hudebního festivalu Smetanova Litomyšl vždy od 10 do 20 hodin, od 6. 7. do 31. 8. vždy od 10 do 17 hodin.

Lichtenštejnský den uzavře koncert smyčcového ansámblu lichtenštejnské Mezinárodní hudební akademie Ensemble Esperanza, který sdružuje nejlepší hudebníky mladé generace z celého světa. Lístky lze zakoupit v předprodeji festivalu. Lístky lze zakoupit na webových stránkách festivalu, odkaz zde


Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.